Maraton-bowling 2017

Kvinder:NavnHoldKeglerStrikeSpareSnit
1Marianne PaysenBygma Gråsten6.680102188159,05
2Pia PaaskeBygma Gråsten6.101 PB103137145,26
3Majbritt Stokholm / Heidi Schmidt PedersenStrikers / Kegleknuserne5.93881154141,38







Mænd:NavnHoldKeglerStrikeSpareSnit
1Erik Lind PedersenBygma Gråsten7.001 PB137159166,69
2Carsten GydesenBygma Gråsten6.617101182157,55
3Simon Lind Pedersen / Teddy Bjørn PetersenStrikers6.582127148156,71
4Michael Harrig JensenBygma Gråsten6.580107172156,67
5Werner Poppendicker / Lasse GregersenStrikers6.415109160152,74
6Ulrik Rolff AlbrektsenBygma Gråsten6.415101177152,74
7Henrik BoysenBygma Gråsten6.405 PB112157152,50
8Ernst Petersen / Martin TarbensenStrikers / Kegleknuserne6.351106156151,21
9Helge Hansen / Daniel Stief HansenStrikers6.330105163150,71
10Lars BechBygma Gråsten6.049103139144,02
11Søren Zinch StokholmStrikers5.865101132139,64
12Leeroy Magnussen / Svend GundesenKegleknuserne5.864103103139,62
13Marco Reugels / Lars NyhuusStrikers5.838115118139,00
14Stefan Lotz / Dan AndresenStrikers5.826104128138,71
15 Jan Petersen / Frank Madsen Kegleknuserne 5.583 91 107 132,93 
16 Leif Müller / Jannick Holm Kegleknuserne 5.397 75 121 128,50 
17Kjeld PetersenStrikers5.16163112122,88
 
Placering: Hold
Keglefald
1 Bygma Gråsten
51.848
2 Strikers 48.342
3 Kegleknuserne 22.808
 
Gættekonkurrence:  
Største forskel keglefald
Kjeld Petersen
1.139
Mindste forskel keglefald
Leeroy Magnussen / Svend Gundesen48
   
Største forskel strikes
Kjeld Petersen105
Mindste forskel strikes
Werner Poppendicker
1
   
Største forskel spares
Kjeld Petersen
98
Mindste forskel spares
Erik Lind Pedersen
1
 
Vinderen af den hemmelige gave "en køretur på Padborg Park" blev Marco Reugels med 7 strikes i træk i 2. serie, hvor han lavede 241 kegler, som blev stævnets højeste score.
 
* rekord
* personligt bedste